Siedlisko Szwałk

Szwałk 8

19-411  Świętajno

woj. warmińsko-mazurskie


siedlisko.szwalk@gmail.com

t: 515  783   198

t: 604 562 948

tel. 515 783 198

siedlisko.szwalk@gmail.com  

BEZKRWAWE SAFARI
Od maja do końca października można odbyć bezkrwawe safari w zagrodowej hodowli dzikich zwierząt. Hodowla znajduje się w miejscowości Zatyki u podnóża Tatarskiej Góry i nosi nazwę "Gospodarstwo Ekologiczne Rodziny Rudziewiczów".

 

REPUBLIKA ŚCIBORSKA - Banie Mazurskie
http://innezycie.com/biegnacy-wilk/

 

 

Audycja radiowa
"Diabły, głazy i czyste powietrze, dkrywj dzikie Mazury"

 

 

Łaźna Struga

 

 

Puszcza Borecka

 

 

Mosty Kiepojcie

 

 

Mosty Stańczyki

 

 

Ostoja żubrów Wolisko

 

 

MOSTY W KIEPOJCIACH
ZAGRODA ŻUBRÓWGłówną atrakcją jest położenie siedliska na obrzeżach Puszczy Boreckiej nad jeziorem - Szwałk Mały.


Jezioro jest płytkie, więc szybko się nagrzewa. Zaciszny prywatny pomost za wzniesieniem (sto metrów od domu), więc gdyby komuś marzyła się kąpiel na golasa - może to marzenie zrealizować. 


Wczesnym rankiem polanę przed domem, odwiedzają szaraki i sarny podgryzające świerki. Staw upodobały sobie dzikie kaczki wychowujące tu młode i kumaki, które co wieczór dają koncert. Pod dachem domu zadomowiły się jaskółki a w pobliskich drzewach słychać nawoływanie puszczyka.  Polowanie z aparatem dostarcza wielu emocji. Okolica obfituje w ostoje ptactwa, większych i mniejszych stworzeń leśnych, czyste jeziora pełne ryb oraz trasy rowerowe i spacerowe -  dysponujemy kijkami, rowerami, kajakami, bez dodatkowych opłat.


Jezioro Mały Szwałk jest początkiem trasy kajakowej, którą można dopłynąć aż do Ełku (kilkadziesiąt kilometrów oczywiście nie bez przygód). 


Swój raj znajdą u nas wędkarze, zwłaszcza miłośnicy karpia - na terenie siedliska znajdują się trzy pomosty nad którymi można biwakować i łowić - rezerwacja pomostów oraz opłaty za wędkowanie www.maly-szwalk.pl/